SR4 U16 Masters Finals 2019

Tournament Committee​​

SR4  Supervisor: Mr Jermille Danclar
                    Cell: 1 (868) 729-6861
​                 Email: [email protected]

Tournament Director: Mr Keshan Moonasar

Player Coordinator: Ms Carlista Mohammed

FINAL DRAWs & STANDINGS​​


Draws
Final Points & Standings
The following players will be participating:

BOYS                                                                              GIRLS
1. Stephan Slocombe - BAR                                       1. Aalisha Alexis - TTO
2. Ethan Wong - TTO                                                   2. Aila Koorndijk - SUR
3. Sabastien Sylvester - TTO                                      3. Shauna Valentine - TTO
4. Yannick Issa - SUR                                                   4. Kianna King - ANT
5. Kamran McIntosh-Ross - TTO                               5. Keesa Lee Young - TTO
6. Sabastian Byng - TTO                                             6. Selene Kentish - ANT
7. Shae Millington - TTO                                            7. Jorja Mederick - LCA
8. Yosef Ross - GNR                                                    8. Serena Bryan - BAR
SR4 U16 Masters Finals
Points Allication

          Singles        Doubles      Mixed
1st  :      16                8                 8
2nd :     14                4                 7
3rd :      12                2                 6
4th :      10                0                 5
5th :        8                                   4
6th :        6                                   3
7th :        4                                   2
8th :        0                                   0

Daily Schedule

Friday 22nd

9:15am - Doubles Sign-in closes

9:30 am        - Turn 1 - Girls Singles 
Followed by - Turn 2 - Boys Singles

2:00 pm         - Turn 3 - Mixed Doubles

4:00pm         - Turn 4 - Doubles

The boy and girl with the most points accumulated as a result of their performance in their singles, doubles and mixed doubles events will receive a 1 week (non-live in) training scholarship to the Inspiration Academy
Saturday 23rd

​9:30 am        - Turn 1 - Girls Singles 
Followed by - Turn 2 - Boys Singles

2:00 pm         - Turn 3 - Mixed Doubles

4:00pm         - Turn 4 - Doubles

In conjunction with

Sunday 24th

9:30 am        - Turn 1 - Girls Singles 
Followed by - Turn 2 - Boys Singles

2:00pm         - Turn 3 - Mixed Doubles

Followed by - Awards Function